10 nejlepších receptů, jak udělat úžasné domácí veganské dorty bez námahy.

Gary Nuts

11/21/20233 min read

brown and black pastry with blue berries on white ceramic plate
brown and black pastry with blue berries on white ceramic plate

1. Čokoládový dort s avokádem

Tento recept je ideální pro milovníky čokolády. Avokádo slouží jako náhrada za máslo a dodá dortu krémovou konzistenci. Stačí smíchat avokádo, kakao, cukr a mouku a péct v troubě. Přidání malých kousků čokolády do těsta dodá dortu ještě větší chuťovou explozi.

2. Jahodový dort s kokosovým krémem

Tento dort je skvělý pro letní osvěžení. Základem je jahodové těsto, které se peče a poté se na dort nanesou vrstvy kokosového krému. Na závěr se dort ozdobí čerstvými jahodami. Je to jednoduchý a rychlý recept, který si zamilují i ti, kteří nejsou vegani.

3. Mrkvový dort s ořechy

Tento dort je skvělou kombinací sladké a zdravé. Mrkve dodávají dortu vlákninu a vitamíny, ořechy pak zase chuť a křupavost. Stačí smíchat nastrouhané mrkve, mleté ořechy, cukr, mouku a koření a péct v troubě. Dort můžete ozdobit krémem z kokosového mléka a posypat ořechy.

4. Malinový dort s citronovou polevou

Tento dort je plný ovocné svěžesti. Základem je malinové těsto, které se peče a poté se na dort nanesou vrstvy citronové polevy. Na závěr se dort ozdobí čerstvými malinami. Je to skvělý dort na oslavu letních dnů.

5. Banánový dort s arašídovým máslem

Tento dort je ideální pro milovníky banánů a arašídového másla. Banány dodávají dortu sladkost a vlákninu, arašídové máslo pak chuť a krémovou konzistenci. Stačí smíchat rozmačkané banány, arašídové máslo, cukr a mouku a péct v troubě. Dort můžete ozdobit arašídovým máslem a kousky banánu.

6. Švestkový dort s mandlovým krémem

Tento dort je skvělý na podzimní období, kdy dozrávají švestky. Základem je švestkové těsto, které se peče a poté se na dort nanesou vrstvy mandlového krému. Na závěr se dort ozdobí švestkami a mandlemi. Je to výborný dort na oslavu podzimu.

7. Kokosový dort s ananasem

Tento dort je tropickým zážitkem. Základem je kokosové těsto, které se peče a poté se na dort nanesou vrstvy ananasového krému. Na závěr se dort ozdobí kokosem a ananasem. Je to skvělý dort na letní oslavy a grilování.

8. Meruňkový dort s mandlovým krémem

Tento dort je plný sladkého ovocného aroma. Základem je meruňkové těsto, které se peče a poté se na dort nanesou vrstvy mandlového krému. Na závěr se dort ozdobí meruňkami a mandlemi. Je to vynikající dort na oslavy jara a léta.

9. Borůvkový dort s citrónovým krémem

Tento dort je plný osvěžujících chutí. Základem je borůvkové těsto, které se peče a poté se na dort nanesou vrstvy citrónového krému. Na závěr se dort ozdobí čerstvými borůvkami. Je to skvělý dort na letní oslavy a grilování.

10. Hruškový dort s karamelovým krémem

Tento dort je dokonalou kombinací sladkosti a křupavosti. Základem je hruškové těsto, které se peče a poté se na dort nanesou vrstvy karamelového krému. Na závěr se dort ozdobí hruškami a karamelovým polevou. Je to výborný dort na podzimní oslavy.

S těmito recepty na veganské dorty už nemusíte být omezeni výběrem dezertů, které si můžete vychutnat. Vyzkoušejte jednoduché a chutné recepty a překvapte své blízké neodolatelnými veganskými dorty.