Od milovníka masa k veganství: Jak si Pho může vychutnat každý

Pho je oblíbené vietnamské jídlo, které si získalo světovou oblibu. Díky voňavému vývaru, jemnému masu a aromatickým bylinkám není divu, že se Pho stalo základem mnoha restaurací a domácností. Ale co ti, kteří se rozhodli pro veganský životní styl? Mohou si stále vychutnávat lahodné chutě Pho? Odpověď zní jednoznačně ANO! Přechod od milovníků masa k veganství totiž neznamená, že se musíte vzdát věcí, které máte rádi. Díky několika jednoduchým úpravám si může na vydatné misce Pho pochutnat každý, ať už je masožravec, nebo býložravec. Ať už tedy hledáte zdravější alternativu, nebo jste jen zvědaví, zda vyzkoušíte něco nového, pojďte s námi prozkoumat svět veganského Pho.

VEGANSKÁ STRAVA

Gary Nuts

6/10/20233 min read

Vegan Pho: a bowl of noodles with meat and vegetables
Vegan Pho: a bowl of noodles with meat and vegetables

Úvod do Pho

Pho je tradiční vietnamská polévka, která se skládá z vývaru, rýžových nudlí, masa a bylinek. Je to oblíbené jídlo v jihovýchodní Asii a stalo se celosvětovou ikonou vietnamské kuchyně. Pho se obvykle podává s čerstvými bylinkami, chilli papričkami, limetkami a fazolemi, což dodává jídlu výraznou chuť a vůni.

Co je veganství?

Veganství je způsob života, který se soustředí na minimalizaci utrpení zvířat. Vegané nejí žádné živočišné produkty, jako jsou maso, vejce, mléko a med, ale také nekonzumují produkty, které obsahují živočišné složky, jako jsou tuky, oleje a emulgátory. Místo toho se soustředí na konzumaci rostlinné stravy, která je bohatá na vitamíny a minerály.

Výhody veganství

Existuje mnoho důvodů, proč lidé přecházejí na veganství. Jedním z hlavních důvodů je ochrana zvířat. Vegané věří, že zvířata mají právo být respektována a chráněna před utrpením. Dalším důvodem je zlepšení zdraví. Rostlinná strava je bohatá na vlákninu, vitamíny a minerály, což může vést k lepšímu trávení, sníženému riziku srdečních chorob a snížení rizika některých typů rakoviny.

Jak připravit vegan Pho polévku

Příprava vegan Pho polévky je snadná, ačkoliv může být trochu časově náročná. Základem polévky je vývar, který se vaří z koření a zeleniny. Místo masa se do polévky přidávají rýžové nudle a tofu. Pro výraznější chuť se může do polévky přidat houby, jako jsou shiitake nebo portobello.

Potřebné ingredience pro vegan Pho

- 1 velká cibule

- 3 stroužky česneku

- 1 pár lodyh celeru

- 1 mrkev

- 1 pór

- 1 šálek shiitake hub

- 1 šálek portobello hub

- 1 balení tofu

- 2 litry vody

- 1 lžíce sůl

- 1 lžíce pepř

- 1 lžíce koriandr

- 1 lžíce kmín

- 1 lžíce muškátový oříšek

- 2 limetky

- 1 pár chilli papriček

- 1 hrst koriandru

Nejlepší recepty na vegan Pho

1. Recept na vegan Pho polévku s tofu a houbami:

- Vařte cibuli, česnek, celer, mrkev a pór v hrnci s vodou po dobu 30 minut.

- Přidejte shiitake a portobello houby a tofu a vařte dalších 15 minut.

- Přidejte koření a vařte dalších 10 minut.

- Podávejte s rýžovými nudlemi, limetkou, chilli papričkami a koriandrem.

2. Recept na vegan Pho polévku s tempehem:

- Vařte cibuli, česnek, celer, mrkev a pór v hrnci s vodou po dobu 30 minut.

- Přidejte tempeh a vařte dalších 15 minut.

- Přidejte koření a vařte dalších 10 minut.

- Podávejte s rýžovými nudlemi, limetkou, chilli papričkami a koriandrem.

Zdravotní přínosy vegan Pho

Vegan Pho polévka je bohatá na vitaminy a minerály, zejména vitamín C a železo. Rýžové nudle jsou lehce stravitelné a obsahují vlákninu, která pomáhá udržovat zdravé trávení. Tofu je bohaté na bílkoviny a esenciální aminokyseliny, což může pomoci udržovat zdravé svaly a tkáně.

Tipy, jak si vychutnat vegan Pho

- Snažte se používat čerstvé bylinky, jako je koriandr a máta, pro výraznější chuť a vůni.

- Pokud máte rádi křupavost, přidejte do polévky křupavou zeleninu jako ředkvičky nebo zelí.

- Experimentujte s různými druhy hub, aby se vám líbil váš oblíbený recept na Pho.

Kde si koupit vegan Pho

Vegan Pho polévku si můžete připravit doma, ale také ji najdete v mnoha vietnamských restauracích a bistra. Pokud nevíte, kde najít vegan Pho v vaší oblasti, zkuste použít webové stránky jako HappyCow, kde najdete seznam vegetariánských a veganských restaurací po celém světě.

Závěr

Veganství nemusí znamenat, že musíte opustit oblíbená jídla, jako je Pho. S několika jednoduchými úpravami si můžete užívat výrazné chutě a vůně tohoto tradičního jídla. Vegan Pho polévka je bohatá na vitaminy a minerály a může pomoci udržovat zdravé tělo a mysl. Takže ať už jste masožravci nebo bylináři, neváhejte si vychutnat skvělé Pho polévky.